Rizling ritual 2021

10,56 

Perfektne ladí s ázijskou kuchyňou, údenou rybou a syrmi. Oceníte popri šalátoch či už cestovinové šaláty alebo zeleninové šaláty. Jednoducho pitiu chtivý.

Kategórie:

Popis

Šľachtiteľ Ing. Ondrej Korpás, CSc. v roku 1976 v Rúbani – Strekove spojil pestovateľskú stabilitu a štandardnú kvalitu vín Rizlingu vlašského s jemnými vlastnosťami vín Tramínu červeného do jednej odrody. Odroda na polohu má vysoké nároky, patrí do najteplejšej vinohradníckej oblasti, preto v našich vinohradoch Strekove je vysadený do južnej polohy svahu kde má dostatok slnka, vzdušnú a teplú polohu. Z toho vyplývajúc kvalita hrozna býva veľmi dobrá pridá na kvalite i systém bez chemickej ochrany.

 

Ponúkame lahodnú, plnú, jemne korenistú, elegantné, tzv. rizlingové víno s vyrovnaním obsahom kyselín. Pripravené v morušovom sude s pridaním celých bobúľ (ktoré sedem mesiacov strážili víno bez pridania síri) všetko na jemných kaloch, týždenne miešané. Plnené do fliaš bez filtrácie.

 

 

Víno a jedlo:

kombinácia nemá obmedzenia či ryba, bravčovina, kuracina, ale aj s krémové omáčky či prívarok. Perfektne ladí s ázijskou kuchyňou, údenou rybou a syrmi. Oceníte popri šalátoch či už cestovinové šaláty alebo zeleninové šaláty. Jednoducho pitiu chtivý.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Rizling ritual 2021”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *